Animated Glow ضربه انگشت، جایگزین کلمه عبور در صفحات لمسی! - من و تو
 
من و تو
وبلاگی صمیمی با مطالب متنوع
چهارشنبه 15 شهریور 1391 :: 19:20 ::  vahidabedi1371@yahoo.com نویسنده : وحید عابدی
خلاصه مطلب: این فناوری شامل حلقه‌ای است که بدور انگشت متصل می‌شود؛ یک کارت حافظه اطلاعات حاوی کدهای اختصاصی افراد را در خود ذخیره کرده و یک ژنراتور کوچک کدها را به صفحات لمسی منتقل می‌کند.
ایسنا - در آینده‌ای نه چندان دور، دیگر نیازی برای به خاطر سپردن پسوردهایتان نخواهید داشت. یک انگشتر جایگزین رمز عبورهایتان خواهد شد.

محققان دانشگاه راتگرز آمریکا دستگاه جدیدی به شکل یک انگشتر طراحی کرده‌اند که می‌تواند هویت اختصاصی افراد را از طریق پوست به گجت‌های مختلف منتقل کرده و جایگزین کلمه عبور شود.

فناوری‌های بیومتریک از جمله اسکن اثر انگشت، ورید کف دست، یا اسکن عنبیه یکی از پرکاربردترین ابزارهای شناسایی و تشخیص هویت محسوب می‌شوند و جایگزین رمز عبور در کارت‌های عابر بانک یا تلفن‌های همراه هوشمند شده‌اند.

محققان دانشگاه راتگرز به سرپرستی «مارکو گروتزر» نمونه اولیه‌ای از دستگاهی به شکل انگشتر طراحی کرده‌اند که داده‌های هویتی افراد را از طریق پوست دریافت و بصورت ولتاژ بسیار ضعیف به صفحات لمسی تبلت یا تلفن همراه هوشمند منتقل می‌کند.

این فناوری شامل حلقه‌ای است که بدور انگشت متصل می‌شود؛ یک کارت حافظه اطلاعات حاوی کدهای اختصاصی افراد را در خود ذخیره کرده و یک ژنراتور کوچک کدها را به صفحات لمسی منتقل می‌کند.

با کمک این فناوری امکان سوئیچ سریع بین چند کاربر و استفاده همزمان از یک گجت الکترونیکی در عین حفظ اطلاعات شخصی افراد تنها از طریق ارسال داده‌های لمسی فراهم می‌شود.

محققان امیدوارند که این فناوری تا دو سال آینده به مرحله تجاری سازی برسد.

 
 
 

ابزار وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه